YouTube na macie

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. I czasami nie inaczej jest z praktyką jogi. Po prostu na zajęcia jest bardzo, ale to bardzo nie po drodze. Jeśli nie zajęcia w szkole jogi, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przycupnąć na macie w zaciszu swojego domu. A jeśli nie wiesz, co na tej macie ze sobą zrobić, odpalasz YouTube i możesz popraktykować ze świetnymi nauczycielami.

Dziś zapraszam na przegląd moich ulubionych kanałów na YouTube poświęconych jodze.

Zacznijmy od naszego rodzimego podwórka.

Anatomia Jogi

https://www.youtube.com/channel/UCQTmnNx1Fymydue1xAs19rQ

Jedno z moich ulubionych źródeł wiedzy o jodze. Znajdziemy tu nie tylko wideo z różnymi praktykami na różnym poziomie trudności, ale i filmy dotyczące  zagadnień anatomicznych. Gorąco polecam playlisty Kompendium jogina i Anatomia asany. Pamiętam moje ogromne zaskoczenie, kiedy, idąc krok w krok za wskazówkami Gosi Kobus-Kwiatkowskiej, wykonałam „od ręki” asanę, która wcześniej wydawała mi się nie do zrobienia. Moim zdaniem warto zaglądać na ten kanał, żeby w swojej praktyce nie „wyważać otwartych drzwi”. Ale wracając do samych praktyk – bardzo różne, ciekawe, na różnym poziomie trudności. Od regeneracyjnych, do solidnie dających popalić.

Małgorzata Mostowska

https://www.youtube.com/user/kasieklxk

Kanał Małgosi pozwolił mi na spotkanie z yin jogą na polskim YouTube. Mimo, że sama układam przejścia, które praktykuję w zaciszu swojego domu, lubię też, kiedy ktoś mnie prowadzi, nie muszę sama zwracać uwagi na czas trwania w asanach, no i mam poczucie dzielenia z kimś tego czasu na macie (jakkolwiek dziwnie to brzmi), a miłe towarzystwo nie jest złe 🙂 Na kanale Małgosi  znaleźć można filmy w duchu yin, ale nie tylko. Wygodne jest również pogrupowanie filmów w playlisty w zależności od długości trwania praktyki.

Z polskiego podwórka przenosimy się za granicę.

Yoga with Kassandra

https://www.youtube.com/user/yogawithkassandra

I żeby w duchu yin jogi pozostać, zaczynamy od kanału Kassandry Reinhardt. Trafiłam tu szukając praktyk yin na YT i już zostałam na dłużej. Praktyki w duchu yin, od delikatnych przejść „dla każdego”, po dużo bardziej zaawansowane, trwające godzinę, skupiające się na danym obszarze ciała.

Kassandra wydała też książkę Yin Yoga. Strech the mindful way, o której planuję napisać przy okazji zestawienia moich ulubionych książek poświęconych jodze. I tak, ta właśnie się do nich zalicza 🙂 Godne polecenia są 10 minutowe filmy rozciągające. Jeśli poranna gonitwa nie pozwala na więcej niż 10 minut, myślę, że 10 min spędzone z Kassandrą będzie dobrą inwestycją cennego czasu.

Yoga with Adriene

https://www.youtube.com/user/yogawithadriene

To chyba był pierwszy subskrybowany przeze mnie kanał jogowy na YouTube. Pamiętam, że co roku pod koniec grudnia wyczekiwałam już styczniowych 30 dni z jogą, kiedy codziennie pojawiała się nowa praktyka na dany dzień. Kiedyś nawet o tym pisałam, zapraszam tu. Ciekawa jestem czy coś urodzi się w przyszłym roku 🙂 Tutaj można znaleźć vinyasowe praktyki, których hasłem przewodnim jest Find what feels good!

Brett Larkin Yoga

https://www.youtube.com/user/BrettLarkinYoga

Myślę, że to dobry kanał dla poszukujących swojego stylu. Brett Larkin ma nawet cykl filmów, w których przedstawia różne style jogi. Nie znalazłam tego jako playlisty, więc wklejam link:

https://www.youtube.com/watch?v=sGZsxeG6z5o&list=PLPJTnhnYa-pMLOThP_eI1otokTgau8E3m”

Jest tu wszystkiego po trochu, wystarczy spojrzeć na playlisty na kanale, może to sprawiać wrażenie pewnego chaosu, ale w tym szaleństwie jest metoda 🙂

Miłego jogowania!

 

 

Może zainteresuje Cię:

 

Odrobina dobrej woli. A poza tym… czyli o jogowych gadgetach

Olej wieczorową porą

Niewygodne pytania, a jedzenie pod znakiem uważności

Nadworny Popychacz

Joga dla Vaty

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: