Zajęcia

Zapraszam serdecznie na zajęcia do Katowic.

  • W niedziele możemy się spotkać na Yin jodze w Joganice, ul. Gallusa 10. Niedziela 18:30
  • Jeśli masz ochotę na zajęcia indywidualne możemy się spotkać w Better life Terapią przez ciało. Adres: ul. Kostki-Napierskiego 36. Konieczny kontakt telefoniczny w celu rezerwacji miejsca na zajęcia: 797 – 868 – 031

Zajęcia w Better life mają charakter indywidualny, ale jeśli masz ochotę przyprowadzić ze sobą towarzystwo, w zajęciach mogą wziąć udział dwie osoby. Proszę zadzwoń, chętnie udzielę dodatkowych informacji.


Joga jest często nazywana medytacją w ruchu. Jogę yin moglibyśmy nazwać medytacją w bezruchu. A właściwie serią kilkuminutowych medytacji, z których każda odsłania przed nami inny krajobraz ciała i emocji.

Yin joga jest praktyką bardzo łagodną, relaksacyjną. Mamy w niej do czynienia z biernością, przyzwoleniem, odpuszczeniem, zatrzymaniem, uziemieniem, czyli tymi jakościami, których tak brakuje w pędzie życia. Jest doskonałym uzupełnieniem bardziej aktywnych, dynamicznych form ruchu, pozwalając dotrzeć do tych struktur ciała, które rzadko są angażowane – głębokich sieci powięzi, więzadeł, ścięgien, stawów, a nawet kości. Zwana jest również jogą powięziową. O korzyściach płynących z pracy z powięzią możesz przeczytać tu.

Medytacyjne podejście do praktyki pozwala uspokoić układ nerwowy. Zatrzymujemy w bezruchu ciało, a umysł idzie w jego ślady.

Z punktu widzenia ajurwedy, yin joga balansuje dosze Pitta i Vata, których wytrącenie z równowagi jest przyczyną stanów zapalnych, przyspieszonego starzenia i problemów neurologicznych.

Przejścia yin jogi układam pod kątem pracy z konkretnym obszarem ciała, stymulacją danej czakry lub meridianów.

Joga nidra, zwana też jogicznym snem, jest techniką medytacyjną, pozwalającą na głęboką, regeneracyjną relaksację. Jestem nauczycielką jogi nidry wg. metody iRest. Jeśli masz ochotę na nieco teorii zapraszam tutaj.

W trakcie praktyki możemy doświadczyć stanu bycia i niebycia, czuwania i zapadania w sen. Stanu, w którym już nic więcej nie pozostaje do zrobienia. Przyglądamy się swojemu ciału, emocjom, myślom, zmiennym stanom rozgrywającym się na tle niezmiennej świadomości.

 

%d blogerów lubi to: