Zajęcia

Obecnie prowadzę zajęcia w 2 cudownych miejscach.

  • W poniedziałki i środy o godzinie 19:00 możesz mnie spotkać w Better life terapią przez ciało.

Adres: ul. Kostki-Napierskiego 36

Konieczny kontakt telefoniczny w celu rezerwacji miejsca na zajęcia: 797 – 868 – 031

Zajęcia mają charakter indywidualny, ale jeśli masz ochotę przyprowadzić ze sobą towarzystwo, w zajęciach mogą wziąć udział trzy osoby. Proszę zadzwoń, chętnie udzielę dodatkowych informacji.

  • We wtorki prowadzę zajęcia w Złotym Środku. Godzina 18:00

Joga jest często nazywana medytacją w ruchu. Jogę yin moglibyśmy nazwać medytacją w bezruchu. A właściwie serią kilkuminutowych medytacji, z których każda odsłania przed nami inny krajobraz ciała i emocji.

Yin joga jest praktyką bardzo łagodną, relaksacyjną. Mamy w niej do czynienia z biernością, przyzwoleniem, odpuszczeniem, zatrzymaniem, uziemieniem, czyli tymi jakościami, których tak brakuje w pędzie życia. Jest doskonałym uzupełnieniem bardziej aktywnych, dynamicznych form ruchu, pozwalając dotrzeć do tych struktur ciała, które rzadko są angażowane – głębokich sieci powięzi, więzadeł, ścięgien, stawów, a nawet kości.  Medytacyjne, uważnościowe podejście do praktyki pozwala uspokoić układ nerwowy. Zatrzymujemy w bezruchu ciało, a umysł idzie w jego ślady.

Z punktu widzenia ajurwedy, yin joga balansuje dosze Pitta i Vata, których wytrącenie z równowagi jest przyczyną stanów zapalnych, przyspieszonego starzenia i problemów neurologicznych.

Przejścia yin jogi układam pod kątem pracy z konkretnym obszarem ciała, stymulacją danej czkry lub meridianów.

Joga nidra zwana też jogicznym snem jest techniką medytacyjną, pozwalającą na głęboką, regeneracyjną relaksację. Osiągamy całkowicie bezwysiłkowy stan bycia w sobie. Stan, w którym już nic więcej nie pozostaje do zrobienia. Pozwala na dotknięcie subtelnej granicy pomiędzy czuwaniem, a snem. A nawet jeśli granica ta zostanie przekroczona, zapadniemy w drzemkę, to na poziomie podświadomym, proces medytacyjny odbywa się w dalszym ciągu, a my odnosimy korzyści z praktyki.

Zajęcia rozpoczynają się wstępną relaksacją, po której przechodzimy do praktyki asan w duchu yin jogi. Ostatnie 30 minut przeznaczamy na praktykę jogi nidry.